Przy zakupie za minimum 290 zł wysyłka GRATIS!

Western trend to styl inspirujący się kulturą i tradycjami amerykańskiego Zachodu, szczególnie charakterystycznymi dla dzikiego Zachodu z XIX wieku. Ten trend modowy zdobył popularność nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także na całym świecie, jako ikoniczny symbol amerykańskiego dziedzictwa i wolności. Charakteryzuje się on noszeniem ubrań i dodatków nawiązujących do estetyki cowboyów, kowbojek i kultury ranchów.

Wśród charakterystycznych elementów Western trendu znajdują się m.in. kowbojskie buty, szerokie spodnie dżinsowe, skórzane kamizelki, frędzle, szaliki, kapelusze typu cowboy oraz ozdobne elementy takie jak metalowe klamry czy haftowane wzory. Te elementy są często interpretowane w nowoczesny sposób, aby oddać ducha dzikiego Zachodu w aktualnej modzie ulicznej i designerskiej.

Western trend nie ogranicza się tylko do ubrań, ale także obejmuje stylizacje wnętrz, muzykę czy nawet kulturę popularną. Można go zauważyć w projektach wnętrzarskich, gdzie wykorzystuje się rustykalne elementy, drewniane meble czy skórzane dodatki, tworząc atmosferę przypominającą amerykańskie farmy i rancza. Ponadto, wpływy Western trendu można dostrzec także w muzyce country, filmach westernowych oraz w szeroko pojętej kulturze pop, gdzie motywy cowboyów i kowbojek są często wykorzystywane jako elementy wizualne czy narracyjne.

Boxed:

Sticky Add To Cart