Przy zakupie za minimum 290 zł wysyłka GRATIS!

Teddy Girls to subkultura młodzieżowa, która narodziła się w latach 50. XX wieku w Wielkiej Brytanii. Podobnie jak ich męskie odpowiedniki - Teddy Boys, Teddy Girls wyróżniały się swoim charakterystycznym stylem ubierania się i sposobem życia. Nazwa "Teddy" pochodzi od ubrań, które nosili - odwołujących się do stylu lat 20. i 30., a szczególnie do ery jazzowej.

Charakteryzujące się zdecydowaną niezależnością i odwagą, Teddy Girls odrzucały konwencjonalne normy kobiecego ubioru, wybierając raczej ubrania, które podkreślały ich indywidualizm i siłę. Często nosiły długie spódnice, duże marynarki i brogsy, co stanowiło odróżniającą się od reszty społeczeństwa cechę.

Ponadto, Teddy Girls nie tylko wyznaczały nowe trendy w modzie, ale także symbolizowały postawę niezależności i wolności, szczególnie w kontekście restrukturyzacji społecznej, która miała miejsce po II wojnie światowej. Ich ekscentryczny styl i niezależność przyczyniły się do ich ikonicznego statusu w historii mody i kultury brytyjskiej.

Boxed:

Sticky Add To Cart