Przy zakupie za minimum 290 zł wysyłka GRATIS!


Konopia to jedna z najstarszych tkanin, które ludzkość zna od wieków, ale przez jakiś czas trochę o niej zapomnieliśmy, bo zaczęliśmy wołać bawełnę czy len. Wiele osób miało różne obawy i stereotypy dotyczące tej rośliny. Ale wiecie co? Konopia włóknista to coś zupełnie innego niż ta znana konopia indyjska. To materiał z długą historią, już w 8000 roku p.n.e. używano go do robienia ubrań czy namiotów, bo ma naprawdę świetne właściwości. Teraz konopia znów staje się modna, zwłaszcza w kręgach, które stawiają na ekologię.

Konopie włókniste i lniane to prawdziwi bohaterowie w przemyśle modowym. Rosną szybko, nie żądają dużo wody (w przeciwieństwie do bawełny) i obejdą się bez szkodliwych nawozów, które są plagą przy masowej uprawie bawełny. To sprawia, że świetnie pasują do idei zrównoważonej mody.

A ubrania z konopi?

Mają mnóstwo zalet. Przede wszystkim są całkowicie biodegradowalne. Dodatkowo konopie to materiał, który "oddycha", ma właściwości antygrzybicze i antybakteryjne, a nawet chroni przed promieniami UV. To wszystko sprawia, że są idealne na ciepłe, słoneczne dni. Co więcej, tkaniny z konopi są mega wytrzymałe, dlatego świetnie nadają się na czapki czy torby. Połączone z bawełną czy lnem tworzą przyjemne w dotyku tkaniny, które świetnie nadają się na koszule czy jeansy.

Boxed:

Sticky Add To Cart