Przy zakupie za minimum 290 zł wysyłka GRATIS!


Koszula, to taki klasyk, który znajdziesz zarówno w damskiej, jak i męskiej szafie. Jest ich cała masa: od eleganckich po te idealne na co dzień. Masz tu koszule z kołnierzykiem, ze stójką, gładkie, w kratkę i mnóstwo innych. Niektóre mogą wyglądać super elegancko, ale są też takie bardziej na luzie, jak choćby te w kratę, które od lat 80. królują w stylu grunge.

Skąd się wzięły koszule? Historycy mody mówią, że pierwsze pojawiły się już w starożytności w Azji Środkowej i były bardziej podobne do tunik. Z czasem koszula zaczęła podróżować po świecie, zmieniając swój kształt i stając się coraz bardziej podobna do tych, które znamy dzisiaj. W średniowieczu noszono je zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ale raczej pod głównym ubraniem.

Przez lata moda na koszule przeszła przez różne fazy – były bufki, żaboty, ogromne kokardy i falbany na rękawach, ale te wszystkie ekstrawaganckie dodatki powoli zeszły na drugi plan. Dziś koszula to przede wszystkim prostota i minimalizm, i świetnie sprawdza się na różne okazje, czy to bardziej formalne, czy całkiem luźne.

Boxed:

Sticky Add To Cart