Przy zakupie za minimum 290 zł wysyłka GRATIS!

Neopren, znamy go jako grubszą, elastyczną tkaninę, ale tak naprawdę to nazwa handlowa syntetycznego kauczuku, zwanego polichloroprenem. Ten sprytny materiał, początkowo używany w klejach czy laboratoriach, przeszedł totalną metamorfozę. Po odpowiedniej obróbce, w której jest spieniany i sprasowany w wysokiej temperaturze, neopren staje się świetnym materiałem na różne tkaniny.

Neopren jest lekki, miękki, a do tego sprężysty, co sprawia, że świetnie się nosi. Najczęściej ma wykończenie z dzianiny z jednej lub obu stron i dzięki temu jest wytrzymały i rozciągliwy. Co więcej, neopren nie przepuszcza wody i łatwo się go czyści, a jego izolacyjne właściwości sprawiają, że jest bardzo ceniony w sporcie.

A co można z neoprenu uszyć? Oczywiście, jest to materiał numer jeden na kombinezony do nurkowania, surfowania, czy pływania, bo nie nasiąka wodą i zwiększa wyporność. Ale to nie wszystko! Neopren świetnie sprawdza się również w produkcji sprzętu rehabilitacyjnego, etui na elektronikę, czy nawet pokrowców na kubki termiczne. A w modzie? Tutaj neopren robi prawdziwą furorę — od kurtek i sportowych bluz po sukienki, które dzięki swojej strukturze mogą mieć ciekawe, rzeźbiarskie formy, jak baskinki czy futurystyczne ramiona.

Boxed:

Sticky Add To Cart